Deniz

Deniz’i anlatmadan önce annesini, annesini anlatmadan önce de teyzesini anlatmalıyım. Deniz’in teyzesi Gamze beni hiç görmeden, hiç tanımadan öyle güzel işler yapmamı sağladı ki ona ne kadar teşekkür etsem az. Hakkımda hep güzel şeyler söylediğini biliyorum, kuşlardan alıyorum haberleri :) Çok sayıda telefon konuşması yaptık değişik sebeplerle ama bir türlü buluşup görüşemedik. Doğumdan haftalar önce kardeşi Hande ile buluştuk. Ne güzel bir gündü. Güneş pırıl pırıldı ve ben güzel bir anne adayıyla bir kahve muhabbetinde bir araya geldim. Sanki ilk tanışıyor gibi değil de eski arkadaşmışız gibi konuşuk havadan, sudan, bebekten, benim bu mesleğe nasıl başladığımdan ve Hande’nin annelik hayallerinden. Bir süre sonra da evde hamile çekimi gerçekleştirdik. Harika manzaralı teraslarında ve bebişin odasında çok güzel kareler yarattık. Çok eğlendik, çok güldük ve muhabbete o kadar daldık ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Saate baktığımda çok geç olmuştu. Yanlarından ayrıldığımda Deniz’in doğumunu çekmek için sabırsızlandım. O kadar tatlılardı ki, kendi ailemden biri doğum yapacakmış gibi heyecanlandım.

Ancak Deniz’in doğum anını maalesef çekemedim. İlk kaçırdığım doğum anı olarak anılarım arasında yerini aldı küçük Deniz’in hikayesi. Kontrol için gittikleri hastaneden o kadar hızlı bir şekilde sezaryene alınmış ki rekor denebilecek bir sürede hastanede olmama rağmen ameliyathane bölümünü kaçırdım. Kalbim küt küt atarak fırladım ama evden çıktığım dakikalarda doğmuş zaten. Bebek odasına yetiştim. Deniz  ve annesinin sağlıklı olmalarıydı önemli olan. Herşeyin yolunda olduğunu öğrendiğimde içim rahatladı. Sonra çok güzel fotoğraflar çektik. Buyrun seyreyleyin birkaç tanesini.

Güzel Denizcik iyi ki doğdun. Sayende teyzeciğin ve anneciğinle tanıştım, çok güzel dostlarım oldu. Sana sağlıklı, mutlu, şanslı bir ömür diliyorum. O kadar tatlı bir ailen var ki seni el üstünde tutacaklarına, çook mutlu edeceklerine eminim. Ben de ara sıra koklamaya geleceğim seni :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>