Duru

Duru’nun doğumunun üzerinden neredeyse 40 gün geçtikten sonra yazıyorum. Genelde vakitsizlikten ya da benim ihmalimden yazılarım gecikiyordu ama bu kez özellikle bekledim. Duru doğmadan önce hastane çekiminin ardından evde de çekim yapmak için sözleşmiştik. Ev çekimimizin tarihi gecikince ben de yazıyı herşey bittikten sonra yazmak istedim.

Duru normal doğumla dünyaya geldi. Girdiğim tüm normal doğumlarda annelerin sancılarını azaltabilecek sihirli bir gücüm olsa, elimi annenin karnına koysam ve çektiği acıyı azıcık da olsa hafifletebilsem, birazını kendime alabilsem diye düşünürüm. Yeşil Yol filmindeki John Coffey karakterinin özel güçleri aklıma gelir hep. Duru’nun doğumunda da aynı şeyler aklımdan geçti. Hatta belki inanmayabilirsiniz ama karnıma ağrılar girdi bir kenarda beklerken. Epidural anestezinin etki göstermediği durumlar da olabiliyormuş ve bunu o gün öğrendim.  Ara ara gidip Şeniz’in saçlarını okşadım, yapabilmesi için ona güç vermeye çalıştım. Elimden gelen sadece bu kadardı, keşke sihirli güçlerim olsaydı. Sonuçta bebeğimiz Duru çok sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açtı. Hem de babaannesinin doğum gününde, anne ve babasının nişan yıl dönümünde! Ailede kutlanacak günlere bir yenisi daha eklendi :)

Aradan 1 ay geçtikten sonra bu kez evde bir çekim yaptık.

Duru’nun yakışıklı kuzeni Doruk da evdeydi o gün.

Kameramı bir Duru’ya bir Doruk’a çevirmekten başım döndü :) Hangisini çeksem diye şaşırdım, ikisi de çok tatlıydı ve bana çok güzel pozlar verdiler. Mutluluk dolu bir gündü.

Hem Duru’ya hem de Doruk’a tatlı aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür diliyorum.

O gün çekimden önce ailece Boğaziçi Üniversitesi’ne gitmiştik. Güzel havanın keyfi benim için kısa sürse de Ozan açık havada mışıl mışıl uyudu. Bu kareler de o keyif anlarından gelsin :)

2 thoughts on “Duru

  1. Allahım şu şirinliğe şu güzelliğe bakın maşallah yaaa…Şenizcim, galiba yeni doğan bebek özleniyor lafları doğruymuş, tüm laflarımı geri alıyorum. Mutluluğunuz hep sürsün.
    Fotoğraflar çok güzel:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>