Çağla

23! Yanlış mı hesapladım diye bir daha saydım. Önce parmak hesabı yaptım, emin olamayınca Excel’de yılları yazdım. Doğru resmen. Dile kolay geliyor ama tam 23 yıl önce okul sıralarında tanışmıştık Alper’le. Ne haylazdı ne haylazdı anlatamam. Güzel günlerdi :) İnsan her detayı hatırlamakta güçlük çekiyor. İşte bu yüzden zamanda yolculuk yapabilmek isterdim. Ya da sihirli bir küre olsaydı ve geçmişte bir günü film gibi seyredebilseydik :)

O zamanlar “büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna “astronot, arkeolog, mimar” gibi cevaplar verip birbiriyle hiç ilgisi olmayan mesleklerin hayalini kurardım. Büyüyünce olan şey ise ekonomi eğitimi almam ve şimdilerde fotoğrafçılık yapmam :) Hayallerimiz de değişebilir değil mi? Değişim güzeldir. 20 sene önce fotoğrafçı olacağım hayallerimin ve aklımın kıyısından geçmezken, bu işi yapmaya başladığımda da bu kadar özel arkadaşlarımın böyle güzel anlarına şahit olacağımı düşünmemiştim. Anlatılmaz bir duygu. 23 yıllık arkadaşımla birkaç sene önce facebook sayesinde tekrar iletişim kurmak, eşiyle tanışmak, sonra da bebeğinin doğumuna şahit olmak…

Haylaz çocukluk zamanlarını bildiğim Alper’in ve tatlı eşi Lale’nin çok ama çok güzel bir kızı oldu. Ben de onun doğumuna şahit oldum. Fotoğraflarını çekmek büyük mutluluktu benim için. Alper, Çağla’nın doğumunun hayatlarında yeni bir çağın başlangıcı olduğunu söyledi. İsmi de buna uyuyordu. Çağ+Lale+Alper=ÇAĞLA! İsmini bunu düşünerek seçmemişler ama güzel bir tesadüf olmuş.

Çağla’nın doğumunda bir başka güzel tesadüf daha vardı. Doğumu gerçekleştiren doktor da Lale’nin ilkokul arkadaşıymış. Doktor, annenin; ben, babanın çocukluk arkadaşı :) Biri doğumu gerçekleştiriyor, diğeri o mucizeyi sonsuzluğa taşıyor!

Ve aşağıda en çok hoşuma giden anlardan bir derleme. Bebişimizin büyük anneannesi, yani Lale’nin anneannesinin Çağla ile karşılaşma anları. Doğum öncesi konuşurken bir şey söyledi: “Lale benim elimde büyüdüğü için onun doğumu benim için farklı, daha fazla heyecanlanıyorum.” Tüm aile üyeleri çok tatlıydı ama ben anneanneye ayrıca bayıldım, o yüzden hikayemde onun fotoğraflarına yer vermek istedim.

Çağla’cığım, sana sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür diliyorum. Umarım 23 yaşına geldiğinde ve daha sonrasında da fotoğraflarını çekebilirim. Yüzün hep gülsün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>