Yeni yıl, eski anılar, eskimeyen fotoğraflar ve kartpostallar

Bir yıl daha bitiyor. Her yıl olduğu gibi iyi ve kötü yaşadığımız her şeyi geride bırakıyoruz ve yeni yılda güzel şeyler yaşamak için umutla doluyoruz. Geçmişte ne kadar kötü anlar yaşamış olursak olalım güzel günleri hatırlatacak bir şeyler olduğu sürece hayat hep yaşamaya değer. Keyif alınacak bir şeyler bulmak ve gülümsemek mümkün. Bunun için güzel anılara sarılmalı. Bunun da en güzel yolu fotoğraflar bence. Bu yüzden fotoğraf çekmeyi seviyorum. Ben bir zaman büyücüsüyüm. Güzel bir anı dondurup fotoğraflarımda saklayabiliyorum. Ne kadar zaman geçerse geçsin elimde fotoğraflarım olduğu sürece o ana dönmem mümkün.

Yılın son haftasonunda iki gün sabahtan akşama kadar fotoğraf çekimi yapacağım. Oğlumla yaptığım çekim fikir versin diye birkaçını buraya ekledim. Buna “kartpostal çekimi” adını verdim. En fazla yarım saat sürecek kısa bir çekimin ardından bu fotoğraflarla hazırladığım kartpostalları sahiplerine vereceğim. Sonrası onlara kalmış. Eski günlerdeki gibi arkasına yazıp sevdiklerine gönderebilecekler ya da evde bir çerçevede kullanacaklar. Ne şekilde kullanılırsa kullanılsın bu yılın son günlerini hatırlatacak fotoğraflar. Yıllar geçse de üstünden, kartpostallar hep 2013 yılının Aralık ayını gösterecek. Sevimli bir stüdyoda eğlenceli bir çekim gününü hatırlatacak.

Bu arada bunun bu yılın son gününe özel bir çalışma olmayacağını söylemek istiyorum. İlerleyen zamanda yine kartpostal çekimine ayırdığım günler olacak. Fotoğrafları seviyorsanız bu yılbaşı eğlencesini kaçırmayın ve daha sonraki çekimler için takipte kalın.

Şimdiden herkese sağlıklı, çocuk neşesiyle dolu, bol kahkahalı, kikirdemeli, ışıltılı, pırpırlı, çok mutlu, çok sevip çok sevildiği bir yıl diliyorum.

One thought on “Yeni yıl, eski anılar, eskimeyen fotoğraflar ve kartpostallar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>