Bir İstanbul Hatırası :)

Sanırım 15 sene önce tanıştım internetle. İnternetin hayatıma çok güzel insanları dahil etmemi sağlaması ise son 2 seneye dayanıyor. Yani benim için 15 senedir var olan internet son 2 senedir farklı bir anlam taşıyor. O kadar farklı, iyi, güzel, dünyaya bakışımı değiştiren, yüzümü güldüren insanlarla tanıştım ki hayatıma giren bu yeni insanları çok seviyorum. Ve değişen hayatımı da…

İnternet aleminin anneler dünyasıyla birlikte tanıştığım, sonra çok güzel işlere muhteşem bir ekiple birlikte imza atmamı sağlayan bir anne var hayatıma giren. O kişi artık sadece bir internet annesi değil benim için, çok sevdiğim bir dost. Blogcu anne olarak tanıdım Elif’i, 2 gün önce ise en güzel günlerinden birinde beraberdik. Kız kardeşi Ece’nin nişan fotoğrafları çekimi için yanlarındaydım. Sadece çekim için oradaymışım gibi hissetmedim hiç. Sanki aileden biri gibi kutlamanın içindeydim. Gecenin sonlarına doğru gözlerimin dolduğunu itiraf etmeliyim.

Ece ve Filipe gördüğüm en tatlı çiftti desem yalan olmaz. Akşamki parti öncesi sahile gidip eğlenceli bir çekim yaptık. Filipe’in kardeşi Anna ve arkadaşı Andre de bizimleydi. Güler yüzlü insanlarla çekim yapmak ayrı bir mutluluk. Ece’nin çekim konusunda başta çok istekli olmadığını biliyorum ama umarım onun için de güzel bir anı olmuştur. Zaten buna nişan çekimi değil, “Bir İstanbul Hatırası” diyelim dediğimde Ece’nin yelkenleri suya inmişti. Ece ve Filipe bundan sonra Portekiz’de yaşayacak. Fenerbahçe sahilde çektiğimiz bu fotoğraflar onlara buradaki güzel anılarını hatırlatacak.

Biraz da gecenin kalanından fotoğraflar paylaşayım. Benim için farklı bir tecrübe oldu. Hiç böyle bir parti ortamında gece çekim yapmamıştım. Yeni şeyler öğrendim, araştırmak istediğim teknik konuları not aldım. Ve tabii ki çok eğlendim.

Ece ve Filipe’e ömür boyu mutluluklar diliyorum. Hep böyle ♥ aşk ♥ dolu baksınlar birbirlerine ve yeni hayatları muhteşem olsun.

Deren & Burç

Genelde doğum ve bebek fotoğrafları çekiyorum. Düğün gibi özel gün çekimleri yaptığımı yakın çevrem dışında bilen yok. Kulaktan kulağa duyulması hoşuma gidiyor. Deren’le konuştuğumuzda düğününe çok az kalmıştı. Günün programını duyunca kafamda hızlıca bir plan yaptım. Birkaç gün içinde aksesuarlar için alışveriş yaptım ve kendi ellerimle hazırladım hepsini. Geriye kalan tek şey düğün günü yağmur yağmaması için dua etmekti. O sabah yağmurlu bir güne uyanmak bile moralimi bozmadı. İçimden bir ses havanın açacağını söylüyordu. Deren’le karşılaştığımda yüzü “yağmurlu bir güne uyanan ve o gün evlenecek olan gelin” yüzüydü. Moral yerlerde! Kendisine moral vermeye çalışsam da onu neşelendiren şey bulutların arasından yüzünü gösteren güneş oldu.

Deren ve Burç çok tatlı bir çift, bayıldım. Gelin güzel, damat yakışıklı, ikisi de eğlenceli. Çok matrak bir çekim olduğunu söyleyebilirim. Vaktimiz daha bol olsa daha nasıl eğlenirdik kim bilir.

Tatlı çifte ömür boyu mutluluklar diliyorum. Her gününüz eğlenceli olsun. Mutlu evliliğin sırrı birlikte eğlenebilmektir.

İşte günün seçmece kareleri…