Deniz

Deniz’i anlatmadan önce annesini, annesini anlatmadan önce de teyzesini anlatmalıyım. Deniz’in teyzesi Gamze beni hiç görmeden, hiç tanımadan öyle güzel işler yapmamı sağladı ki ona ne kadar teşekkür etsem az. Hakkımda hep güzel şeyler söylediğini biliyorum, kuşlardan alıyorum haberleri :) Çok sayıda telefon konuşması yaptık değişik sebeplerle ama bir türlü buluşup görüşemedik. Doğumdan haftalar önce kardeşi Hande ile buluştuk. Ne güzel bir gündü. Güneş pırıl pırıldı ve ben güzel bir anne adayıyla bir kahve muhabbetinde bir araya geldim. Sanki ilk tanışıyor gibi değil de eski arkadaşmışız gibi konuşuk havadan, sudan, bebekten, benim bu mesleğe nasıl başladığımdan ve Hande’nin annelik hayallerinden. Bir süre sonra da evde hamile çekimi gerçekleştirdik. Harika manzaralı teraslarında ve bebişin odasında çok güzel kareler yarattık. Çok eğlendik, çok güldük ve muhabbete o kadar daldık ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Saate baktığımda çok geç olmuştu. Yanlarından ayrıldığımda Deniz’in doğumunu çekmek için sabırsızlandım. O kadar tatlılardı ki, kendi ailemden biri doğum yapacakmış gibi heyecanlandım.

Ancak Deniz’in doğum anını maalesef çekemedim. İlk kaçırdığım doğum anı olarak anılarım arasında yerini aldı küçük Deniz’in hikayesi. Kontrol için gittikleri hastaneden o kadar hızlı bir şekilde sezaryene alınmış ki rekor denebilecek bir sürede hastanede olmama rağmen ameliyathane bölümünü kaçırdım. Kalbim küt küt atarak fırladım ama evden çıktığım dakikalarda doğmuş zaten. Bebek odasına yetiştim. Deniz  ve annesinin sağlıklı olmalarıydı önemli olan. Herşeyin yolunda olduğunu öğrendiğimde içim rahatladı. Sonra çok güzel fotoğraflar çektik. Buyrun seyreyleyin birkaç tanesini.

Güzel Denizcik iyi ki doğdun. Sayende teyzeciğin ve anneciğinle tanıştım, çok güzel dostlarım oldu. Sana sağlıklı, mutlu, şanslı bir ömür diliyorum. O kadar tatlı bir ailen var ki seni el üstünde tutacaklarına, çook mutlu edeceklerine eminim. Ben de ara sıra koklamaya geleceğim seni :)

Ayda Sultan’ı beklerken…

En sevgili arkadaşlarımdan biri daha bebek bekliyor. Çok heyecanlıyız tüm kızlar! Aslı’yla aylardır çok düzenli olmasa da çekimler yapıyoruz. Her ay karnının büyümesini çekmek istemiştim ama çeşitli sebeplerle düzenli olarak biraraya gelemedik maalesef. Yine de bir gelişim sürecini belgeleyebildim.

Geçtiğimiz haftasonu Aslı’nın doğum öncesi son pozlarını çektim. Bu kez babamız da vardı karelerde. Parkta çok güzel bir çekim oldu.

Düzenlediğimiz sürpriz baby shower’ın cingöz anne adayımız tarafından anlaşılmış olması hiçbirimizi şaşırtmadı. Neyse ki sadece eve girerken anlamış, öncesinde kandırmayı başarabildik. Eğlenceli bir gündü. En çok da hepimizin karnına balon sokup koca göbekli sahte hamişlere dönüştüğümüz anda eğlendik. Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. Fikir babası Özgür’e teşekkürler :)

Günün süsleri ve Emel’in muhteşem kurabiyeleriyle kapanışı yapalım. Ayda Sultan, böyle çılgın teyzelerin var. Aramıza gelmeye hazır mısın? Seni büyük bir heyecanla bekliyoruz. Sağlıkla gel küçük tatlı şey.

En güzel hediye

Suna benimle iletişime geçtiğinde çok sevdiği bir arkadaşı için doğum fotoğraflarını hediye etmek istediğini söyledi. Benim ona söylediğim şey ise arkadaşının ne kadar şanslı olduğuydu. Ne kadar güzel ve unutulmaz bir hediye. Unutulmaz bir anı hediye etmek. Bundan daha güzel bir hediye olur mu?

Bu hikaye Ada Hanım’ın hikayesinin ilk bölümü. Onun şerefine düzenlenen baby shower hazırlıkları sırasında tanıştım anneciği ve babacığıyla. Hatta anneanne ve babaanesiyle de. Tatlı bir telaş vardı evde. Zarif ve abartısız süslerle ev cici bir parti ortamına dönüştürülmüştü. Leziz ve sanat eseri görünümlü cup cake’lerin her birinin üzerinde Ada Hanım’ın ismi yazıyordu. Ada’ın tatlı annesi Selin gelen misafirlere hediye etmek için Reçel Anneler’den minik reçeller almıştı ve böylece yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının okutulmasına da katkıda bulunmuştu. Minik reçel kavanozlarından biri de benim oldu :) 

Selin ve Burç çok güzel pozlar verdi. Bir süre sonra ambiyans yaratma konusunda birbirimizle yarışır olduk. İkisinden de süper fikirler çıkıyordu ve güle eğlene çekimimizi tamamladık. Ada’nın odasına ve kıyafetlerine bayıldım. En çok da ailesine. Seni heyecanla, merakla ve sevgiyle bekliyor güzel ailen küçük tatlı şey. Bu heyecanlı bekleyiş kortejine ben de katıldım ve bundan çok mutluyum. Sağlıklı bir şekilde doğman için dua ediyorum. Doğum gününde görüşmek üzere minik güzellik.